Wiemy dlaczego 25-latek "porwał" tramwaj. Trafił do aresztu

IMG 20220917 123807
Kastelik

Szymon Kastelik

31 października 2022

Chociaż wiele osób w Internecie dobrze życzy 25-latkowi ze Świętochłowic, to prawo jest bezlitosne. 25-latek trafił do aresztu. Prokuratura zmieniła mu jeden z dwóch zarzutów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W nocy z piątku na sobotę mężczyzna wszedł na teren zajezdni w Katowicach-Zawodziu i stamtąd ukradł tramwaj. Przybrał numer nieistniejącej linii 33 i udał się w kierunku Chorzowa. Po drodze zatrzymywał się na przystankach, przewożąc między nimi nieświadomych pasażerów. Co w całej sprawie najdziwniejsze, mężczyzna nigdy nie był pracownikiem Tramwajów Śląskich, a sprawa być może nie wyszłaby tak szybko na jaw, gdyby inny motorniczy nie zauważył, że ta linia tramwaju jest od dawna nieczynna i powiadomił o tym dyspozytora. 

Jak się okazało, samozwańczym motorniczym był 25-latek ze Świętochłowic, który dojechał z pasażerami aż do centrum Chorzowa. Gdy znalazł się w okolicy Rynku udało się wyhamować tramwaj po zdalnym wyłączeniu zasilania trakcji tramwajowej. Tam "motorniczy" spotkał się z policją, która go zatrzymała. Nie uciekał, ani nie awanturował się. Policja potwierdza, że był trzeźwy. 

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał dwa zarzuty: sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz drugi zmieniony z kradzieży na zabranie cudzego pojazdu na krótki okres. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Jak poinformował PAP, mieszkaniec Świętochłowic tłumaczył się, że jego tata był motorniczym i chciał zobaczyć jak to jest.

Z "wyczynu" 25-latka śmieje się cała Polska. Powstało wiele memów. W mediach społecznościowych obrońcy mieszkańca Świętochłowicach piszą, ze zamiast kary powinien otrzymać umowę o pracę. - Jechałem  bardzo dobry driver szynowy, proszę tam dla niego przygotować umowę o pracę z dobrą pensją bo mu się należy! - czytamy w jednym z wpisów.

Do dyskusji włączyli się też mieszkańcy... Wrocławia, miasta znanego z wielu zdarzeń drogowych z udziałem tramwajów. - W Katowicach nawet amator nie wykoleił tramwaju - czytamy w jednym z wpisów wrocławianina. Inni zaś wyśmiewają to, że MPK Wrocław pracuje na swoją "renomę" latami, a 25-latek ze Świętochłowic przyćmił to w jedną noc. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3