Wielopoziomowy parking przy gliwickiej onkologii otwarty. Jak dojechać?

DJI 0735

Redakcja

29 września, 2022

Ma około 20 tys. m2 powierzchni i jest wyposażony w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Wielopoziomowy parking z miejscami na ponad 800 samochodów stanął przy Narodowym Instytucie Onkologii.

Z nowego, czterokondygnacyjnego parkingu pacjenci będą mogli korzystać od soboty 1 października. 20 z ponad 800 miejsc parkingowych zostało przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Na elewacji budynku znajdują się dekoracyjne panele wykonane z koryt kablowych.

Jak informuje inwestor – Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach – wjazd na parking będzie możliwy wyłącznie od strony ul. Sienkiewicza (rondo na zjeździe z Drogowej Trasy Średnicowej), natomiast wyjazd z parkingu odbywać się będzie w kierunku ul. Wybrzeże Armii Krajowej.

1 października na ul. Wybrzeże Armii Krajowej, na odcinku od ul. Berbeckiego do siedziby firmy Tauron, zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy.

Aby usprawnić ruch w tym miejscu, miasto planuje wybudowanie ronda na ul. Sienkiewicza, które ułatwi wjazd i wyjazd z parkingu.

 

Źródło: UM Gliwice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.1µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3