Wielkanocny pirat drogowy. 20-letni kierowca BMW zapomniał o przepisach drogowych

Bmwbielskobiala

Redakcja

12 kwietnia 2023

20 lat, prawo jazdy od 4 miesięcy - kierowca BMW szybko zapomniał o przepisach ruchu drogowego. Przekroczył prędkość aż o 81 km/h.

W Wielkanoc funkcjonariusze grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy, patrolowali drogę DK-1, na odcinku między Bielskiem-Białą a Czechowicami-Dziedzicami,

Zauważyli pojazd marki BMW poruszający się z dużą prędkością. Wykonany przez policjantów pomiar wykazał prędkość 151 km/h, czyli o 81 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy. 

- Mundurowi niezwłocznie przystąpili do zatrzymania tego kierującego. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który miał prawo jazdy zaledwie od 4 miesięcy. W trakcie kontroli okazało się, że nie jest to jego pierwsze tak znaczące przekroczenie prędkości, bowiem kilka dni wcześniej został już ukarany mandatem za przekroczenie prędkości w przedziale od 41 do 50 km/h - relacjonuje bielska policja.

20-latek otrzymał mandat w wysokości 5 000 złotych oraz został ukarany 15 punktami karnymi. Policjanci zastosowali bowiem przepisy o tzw. recydywie. Od 17 września 2022 roku kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie, zapłaci podwójną wysokość mandatu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3