Wielka gala z okazji 25-lecia województwa śląskiego

IMG 20230925 194627

Redakcja

26 września, 2023

Województwo śląskie istnieje już 25 lat. W poniedziałek nadeszła okazja na podsumowanie skutków reformy administracyjnej sprzed ćwierćwiecza. W NOSPR odbyła się uroczysta gala. 

25 września był bardzo ważnym dniem dla całego samorządu w naszym regionie. Województwo śląskie obchodzi swoje 25-lecie. Uroczystość rozpoczęła się na poniedziałkowej sesji Sejmiku, gdzie wręczono Złote i Srebrne Odznaki Honorowe Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wyróżnienia otrzymali m.in. marszałek Jakub Chełstowski i byli marszałkowie oraz były premier Jerzy Buzek.

Kulminacja świętowania 25-lecia województwa przypadła na poniedziałkowy wieczór. W Sali koncertowej NOSPR odbyła się uroczysta gala. Podczas tego wydarzenia wyróżniono specjalnymi statuetkami samorządowców.

Nagrody za pracę na rzecz województwa i samorządu otrzymali wszyscy dotychczasowi marszałkowie oraz przewodniczący Sejmiku. Wręczono też statuetki „superprezydent”, „superburmistrz”, „superwójt” i „superstarosta”.

- To takie poczucie samorządowej wspólnoty, którego dawno nie odczuwaliśmy. Myślę, że dzisiaj tego brakuje. Możemy się różnić, ale samorząd zawsze łączył ludzi. Tego wspólnotowości Polsce brakuje. Ale może tutaj na Śląsku jest ten dzień, że ta wspólnota zacznie wracać. Myślę, że tego powinniśmy sobie życzyć na kolejne lata. Bo to jest ważne, żeby współpracować, szanować, zakończyć ten konflikt polsko-polski, uśmiechać się – mówił podczas gali marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski. Dziękował wszystkim samorządowcom, ale również pracownikom administracji za pracę na rzecz województwa i całego samorządu.

- Myślę, że te 25 lat Śląsk dobrze przepracował. Te 25 lat za nami to dopiero początek. Co ma się w sercu jest najważniejsze – dodał Chełstowski, podkreślając, że kolejne 25 lat też będą owocne dla całego województwa.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 45.7µg/m3 PM2.5: 38.2µg/m3