Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej spotkała się z prezydentem Będzina

1c771c38 80b5 46e9 87a2 70f4dfc68ff5

Redakcja

20 stycznia, 2024

Sekretarz stanu Monika Sikora z ministerstwa funduszy i polityki regionalnej spotkała się z samorządowcami w Będzinie i Dąbrowie Górniczej. Przedstawiła możliwości wsparcia samorządów z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027.

Wiceminister zapowiedziała, że resort chce inwestować pieniądze z programu w poprawę funkcjonowania instytucji rynku pracy, zwiększenie dostępności przestrzeni i usług dla osób ze szczególnymi potrzebami, zapewnienie opieki nad dziećmi, wspieranie rozwoju edukacji i systemu opieki zdrowotnej.

Program FERS finansuje m.in. Maluch+. Planowane jest uruchomienie wsparcia szkoleniowego i doradczego, skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego i ich kadr w zakresie rozwoju cyfrowego oświaty, a także kolejne możliwości realizacji projektów przez uniwersytety i inne uczelnie.

-W najbliższym czasie uruchomiony ze środków programu FERS będzie projekt „Dostępny samorząd 2.0”, w którym przewidziano granty dla jednostek samorządu terytorialnego na wdrożenie standardów dostępności, wypracowanie lokalnych strategii zapewniania dostępności, szkolenia i doradztwo dla kadr samorządowych. Samorządy mogą otrzymać dofinansowanie także na wsparcie dostępności w instytucjach kultury, biorąc udział w projekcie „Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury” -  informuje ministerstwo funduszy i polityki regionalnej.

- Z funduszy programu krajowego POWER, zrealizowano na terenie śląska ponad 400 projektów o łącznej wartości ponad 1,2 mld euro. Nadal chcemy przeznaczać fundusze unijne na edukację, rozwój i innowacje, inwestować w kluczowe usługi społeczne, pomagać mieszkańcom w podnoszeniu umiejętności i rozwoju. Wszystko po to, aby tworzyć warunki dla harmonijnego i systematycznego rozwoju kraju – skomentowała podsekretarz stanu Monika Sikora.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3