Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Katowicka prokuratura kontra gang narkotykowy. Jest akt oskarżenia

Wiadomości
Prokuratura skierowała do sądu w Piotrkowie Trybunalskim akt oskarżenia przeciwko 14 osobom powiązanym ze zorganizowaną grupą przestępczą lub do niej należącym. Według oskarżyciela, przestępcy mieli wprowadzać do obrotu narkotyki i środki psychotropowe oraz dokonywać napadów i rozbojów.

Śledztwo w tej sprawie prowadził prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Oskarżono 14 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej lub powiązania z nią.

"Grupa miała wprowadzać do obrotu znaczne ilości narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy, tabletek ecstasy oraz haszyszu. Kierowanie grupą prokurator przypisał Konradowi S., który miał skłonności do brutalnych zachowań i wymuszał bezwarunkowe posłuszeństwo" – podał PAP Dział Prasowy PK.

Gang Konrada S. - według prokuratury – działał od połowy 2011 r. do końca 2016 r. w takich wsiach jak Unewel, Antoniówka, Studzianki oraz w Tomaszowie Mazowieckim i innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego oraz w Wielkiej Brytanii.

Działalność grupy koncentrował się głównie na obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Członkowie dokonywali także planowanych i nadzorowanych przez Konrada S., kradzieży, rozbojów - także z użyciem broni palnej.
 podała prokuratura.

Oskarżonym przypisuje się także udział w przemycie narkotyków i psychotropów z Holandii oraz Niemiec. "W popełnianie tych przestępstw były angażowane również osoby działające poza strukturami zorganizowanej grupy przestępczej, które zostały objęte aktem oskarżenia" – poinformowała PK.

Wobec 9 z 14 osób do czasu skierowania aktu oskarżenia przebywało w areszcie śledczym. Pozostałe osoby objęte są policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju, wpłaciły też poręczenia majątkowe. Oskarżonym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. (PAP)