Morawiecki: Wesela nadal do 50 osób!

Aisle 1846114 1920

Redakcja

25 kwietnia 2020

Rząd na razie nie podjął decyzji pozwalającej na udział w weselach większej liczby osób. Ta decyzja ma zależeć od dalszego rozwoju epidemii, podobnie jak otwarcie siłowni i kubów fitness.

W sobotę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili informacje o planowanych etapach "powrotu do normalności". 

Premier zapowiedział, że w drugim etapie, od 4 maja, udostępnione dla ograniczonej liczby osób zostaną boiska i inne miejsca uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni. W trzecim etapie zdejmowania obostrzeń otwarte zostaną sale szkolne i hale sportowe przy zachowaniu limitu zawodników; w czwartym etapie otwarte zostaną siłownie, sale fitness, baseny.

Zapytany o możliwość organizowania wesel odpowiedział: "Na razie decyzja o zwiększeniu liczby powyżej 50 osób nie zapadła. Śluby jak najbardziej tak, wesela z ograniczeniami, o których już wcześniej mówiliśmy z ministrem zdrowia".

W poniedziałek weszły w życie przepisy łagodzące obostrzenia dotyczące liczby uczestników nabożeństw w świątyniach w czasie pandemii. Obecnie na każde 15 m kw. powierzchni kościoła może wejść jedna osoba.

Czytaj także: Premier: od 4 maja udostępnienie boisk, rusza też Ekstraklasa piłkarska i żużlowa.

W zeszłym tygodniu minister zdrowia Łukasz Szumowski oświadczył, że wesela i inne tego typu spotkania społeczne będą umożliwiane w kolejnych etapach zmniejszania obostrzeń. Podkreślił, że w wydarzeniach dotyczących kultu religijnego obowiązuje zasada, że w danej przestrzeni może przebywać jedna osoba na 15 m kw. Zaznaczył, że ta regulacja dotyczy także pogrzebów. "Wesela i inne tego typu spotkania społeczne będą w kolejnych etapach umożliwiane. Na dzień dzisiejszy podchodzimy do tego w bardzo ostrożny sposób" - oświadczył Szumowski. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3