Węglokoks wykupił większość akcji Portu Północnego

Dsc1007 280

Redakcja

6 października, 2023

Węglokoks SA wykupił od od SEA-invest Corporation 80,43% akcji PPS Port Północny. Tym samym Węglokoks ma kontrolę nad spółką zarządzającym najważniejszym portem w Polsce. 

Jak informuje Węglokoks SA, PPS Port Północny jest największym i najważniejszym portem masowym w Polsce oraz kluczowym aktywem dla zabezpieczenia importu do Polski materiałów masowych, w szczególności węgla energetycznego, koksującego i rudy żelaza.

- Z przyjemnością informujemy o nabyciu udziałów w PPS Port Północny. To nowe aktywo pozwoli nam rozwijać działalność w sektorze logistycznym i zapewnić lepszą integrację naszych działalności. Wierzymy, że ta inwestycja przyczyni się do dalszego rozwoju całej Grupy Węglokoks i umocni naszą pozycję na rynku – powiedział Tomasz Heryszek, Prezes Zarządu Węglokoks. Według prezesa, główną przewagą Portu Północnego jest dostęp do szlaku głębokowodnego. W planach jest zwiększenie jego możliwości przeładunkowych z 10 milionów ton rocznie do 15 milionów, a w dalszej perspektywie 20 milionów ton rocznie.

W Porcie Północnym przeładowywany jest m.in. importowany z zagranicy węgiel. – To dla mnie jeden z najważniejszych dni w mojej pracy na stanowisku ministra – powiedział Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

 Kwota transakcji nie została ujawniona. 

fot. Węglokoks

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.3µg/m3 PM2.5: 52.7µg/m3