Weekendowe punkty Piotra Żyły. W najbliższy weekend zawody w Wiśle

2 55

Redakcja

30 listopada, 2021

Weekendowe starty naszych skoczków w mroźnej fińskiej Ruce nie były udane dla polskich zawodników. Jako jedyny z Polaków dwukrotnie w czołowej trzydziestce zameldował się wiślanin Piotr Żyła.

Zawody w Finlandii to drugi z kolei przystanek w tegorocznym cyklu Pucharu Świata. Po niezbyt udanej w wykonaniu naszych zawodników inauguracji w Rosji, również i ten weekend nie należał do szczęśliwych. Ponownie punktowało tylko po dwóch reprezentantów Polski w każdym z konkursów. W sobotę na ósmym miejscu zawody ukończył Kamil Stoch, a na dwudziestym trzecim nasz Piotr Żyła. W niedzielę dwudziesty trzeci był Jakub Wolny, a Piotrek ostatecznie uplasował się na dwudziestym siódmym miejscu, mimo sporych szans na najlepszy wynik w tym sezonie, gdyż po pierwszej serii zajmował miejsce dziewiąte.

W zawodach w Finlandii startował jeszcze drugi skoczek z WSS Wisła - Aleksander Zniszczoł. W obu konkursach zakończył rywalizację po pierwszej serii. W sobotę został sklasyfikowany na miejscu 37, a w niedzielę na miejscu 42.

Już w najbliższy weekend zawody na skoczni im. Adama Małysza! Miejmy nadzieję, że wiślańskie konkursy będą przełamaniem dla naszej kadry.
 
 
źródło: UM Wisła 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3