Warsztaty fotograficzne z Maksem Skrzeczkowskim w Muzeum Miejskim w Tychach

02 fot maks skrzeczkowski

Redakcja

8 października, 2022

Jak wtopić się w tłum i być niewidzialnym podczas fotografowania? Jak wykorzystać atuty przesycenia telefonami komórkowymi w przestrzeni miejskiej? Jak blisko można podejść do osoby i tematu, który nas interesuje? Tego dowiedzą się uczestnicy i uczestniczki warsztatów fotografii mobilnej. W końcu nie trzeba mieć aparatu za kilka tysięcy żeby robić fantastyczne zdjęcia.

Już 15 października muzeum Miejskie w Tychach organizuje „Uliczny Mad Max”, czyli warsztaty fotografii ulicznej i mobilnej  z Maksem Skrzeczkowskim – postacią nietuzinkową i fotografem ekstremalnym. Uczestnicy poznają tajniki ulicznego polowania na świetne kadry i dowiedzą się dlaczego nie muszą kupować aparatu za kilka tysięcy, żeby robić świetne zdjęcia. 

Warsztaty skierowane są do osób, które interesują się fotografią uliczną oraz chcą pogłębiać i doskonalić nie tylko teorię, ale i praktykę fotograficzną. To doskonała okazja do przeżycia wielu fotograficznych odkryć oraz zaskoczeń. W programie: wykłady, ćwiczenia praktyczne podczas miejskiego spaceru, konsultacje indywidualne, dyskusje, analiza zdjęć wykonanych podczas warsztatów i autorski pokaz zdjęć Maksa Skrzeczkowskiego.

Po warsztatach, dla zainteresowanych, przewidziane dodatkowe spotkanie, podczas którego możliwe będą konsultacje indywidualne z Maksem Skrzeczkowskim, stąd prosimy przynieść maksymalnie 10 zdjęć (wydrukowanych lub na nośniku elektronicznym). Uczestnicy i uczestniczki proszone są o przyniesienie telefonu komórkowego z wbudowanym aparatem fotograficznym. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Obowiązują zapisy (liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń) pod adresem e-mail: info@ttf.tychy.pl 

Maks Skrzeczkowski – fotograf (magister sztuki), podróżnik, wykładowca fotografii na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, fotoreporter magazynu „Lajf”, wieloletni koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, twórca projektu Kazimierska Wiosna Fotograficzna, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich w Ukrainie (2004). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych m.in. Grand Press Photo 2021 oraz za działania w dziedzinie kultury; sam również zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z niesłabnącą pasją od lat fotograficznie eksploruje ulotną codzienność życia w Kazimierzu Dolnym, czterokrotnie był na wschodzie Ukrainy, na terenie objętym działaniami wojennymi. To bez wątpienia postać nietuzinkowa, fotograf ekstremalny, ale co równie ważne kreatywny. Zaskakuje, podejmując szalone i trudne wyzwania. Świat nieustannie go zachwyca i zadziwia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 9.0µg/m3