Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory

Waldemar socha prezydent

Redakcja

23 sierpnia 2023

Sylwetka Prezydenta Miasta Żory Waldemara Sochy. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Waldemar Socha urodził się w 1962 roku w Nisku. Posiada wykształcenie wyższe. Jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki - Wydziału Handlu Zagranicznego. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie restrukturyzacji zarządzania gminą na rzecz trwałego rozwoju regionu. Magazyn Why Story przyznał mu w 2021 roku tytuł „Lidera z powołania”, zajął też X miejsce w „Rankingu Perły Samorządu” oraz otrzymał tytuł laureata w kategorii „Włodarz”.

Do jego największych sukcesów w trakcie sprawowania urzędu zalicza się całkowita przebudowa infrastruktury miasta po okresie transformacji gospodarczej. Odważne i konsekwentne działania pozwoliły na przyciągnięcie do Żor wielu inwestorów krajowych oraz zagranicznych, którzy stworzyli tysiące miejsc pracy. Z jednego z najuboższych miast na Śląsku, Żory zmieniły się w dynamicznie rozwijający się ośrodek miejski, wdrażający innowacyjne rozwiązania w różnych dziedzinach, m. in. Bezpłatna Komunikacja Miejska, program budowy tysiąca mieszkań czynszowych czy kompleksowy system wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Przyświeca mu dewiza, że miasto tylko wtedy jest kompletne, kiedy myśli się o wszystkich jego mieszkańcach.

Działalność samorządowa

Od 1998 roku sprawuje nieprzerwanie urząd Prezydenta Miasta Żory. W 2018 roku został prezydentem Żor po raz szósty uzyskując w II turze wyborów poparcie 54,98% głosujących.

Prezydent Miasta Żory kontakt:

tel. 32 434 82 20

e-mail: sekretariat@um.zory.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3