Walczy o swoje zdrowie, by móc ratować innych. Agnieszka z Bytomia zmaga się z rzadką chorobą

Agnieszka Palenta zbiorka

Redakcja

22 marca 2024

W 2018 roku u bytomianki zdiagnozowano wodogłowie, które ostatecznie zoperowano, jednak w 2019 pojawiła się kolejna, tym razem bardzo rzadka choroba – fibromialgia.

Fibromialgia to przewlekła choroba reumatyczna tkanek miękkich. Mimo wdrożenia leczenia neurologicznego i reumatologicznego oraz uzyskaniu poprawy, w 2021 roku 37-latka zaczęła ponownie odczuwać ból, wypadały jej rzeczy z ręki, a siła mięśniowa znacząco zmalała. Tym razem zdiagnozowano u Agnieszki nowotwór zlokalizowany w rzucie głowy ramiennej i uszkodzenie barku. Od tego czasu kluczowa dla niej stała się rehabilitacja i systematyczne kontrole. Przez cały okres od 2018 do 2021 roku pozostawała na całkowitej niezdolności do pracy. Dzięki systematycznemu leczeniu i rehabilitacji wróciła do pracy jako ratownik medyczny.

W 2024 roku ponownie jednak zaczęły się ostre dolegliwości bólowe głowy i barku lewego. Aktualnie bytomianka jest w trakcie diagnostyki neurologicznej, ortopedycznej i onkologicznej oraz rehabilitacji, które są bardzo kosztowne, dlatego apelujemy o wsparcie dla Agnieszki, aby mogła kontynuować leczenie.

- Nie chcę dopuścić do trwałych uszczerbków. Staram się optymistycznie spoglądać w przyszłość i wierzę, że za jakiś czas będę mogła realizować się jako ratownik medyczny. Zawsze ceniłam pomoc innym. Nigdy nie poddałam się i nie zwątpiłam w to, że nie będę mogła wrócić do pełnowymiarowej pracy w zawodzie. By to mogło stać się, potrzebuję pomocy anielskich serc i wsparcia w czasie bieżącego leczenia i diagnostyki - mówi Agnieszka Palenta.

Zbiórka na rzecz Agnieszki Palenty prowadzona jest przez fundację Siepomaga. Każdy, kto chciałby wesprzeć leczenie i rehabilitację bytomianki może wejść na link - https://www.siepomaga.pl/agnieszka-palenta - i wpłacić dowolną kwotę, która pomoże bytomiance w dalszej walce z chorobą.

powiązane artykuły:

Content 6de1683e d4c2 419a 81ff 9952c35c0181
Lokalne 26 czerwca 2023

Bytomianka zmaga się z bardzo ciężką chorobą. We wrześniu ubiegłego roku Beata Dańko usłyszała di

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3