W Wiśle powstanie całoroczna stacja GOPR

Wislagopr

Redakcja

27 stycznia, 2024

Wisła doczeka się własnej stacji ratunkowej GOPR. Miasto przekazało działkę pod budowę siedziby ratowników górskich. 

W miniony wtorek podpisano umowę, na mocy której Wisła przekazała działkę dla GOPR-owców. Do 2026 roku ma powstać na niej całoroczna stacja ratowników górskich. Stronę Beskidzkiej Grupy GOPR reprezentowali Naczelnik Marcin Szczurek i Sekretarz Tomasz Motyl, a Wisłę burmistrz Tomasz Bujok.

- Wisła będzie mieć stację ratunkową Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z prawdziwego zdarzenia! Zgodnie z uchwałą podjętą przez Radę Miasta w lipcu 2023 roku oddaliśmy w użytkowanie wieczyste działkę przy ul. Kopydło na rzecz Beskidzkiej Grupy GOPR, która w tym miejscu wybuduje stację ratunkową. Udało się nam podpisać umowę przekazującą działkę – tłumaczy burmistrz Tomasz Bujok.

Powstanie całorocznej stacji jest konieczne, ponieważ weekendowe dyżury pełnione sezonowo okazują się w Wiśle niedostateczne.

- W tym roku ma powstać projekt. Chcielibyśmy też uzyskać pozwolenie na budowę. Mając to wszystko, złożymy w MSWiA wniosek o sfinansowanie zadania z budżetu państwa. Sami, jako stowarzyszenie, aż takim funduszami nie dysponujemy. W latach 2025-2026 wybudowalibyśmy stację. Koszt budowy goprówki to może być około 2 mln zł mówi Marcin Szczurek, naczelnik beskidzkiej grupy GOPR.


fot. UM Wisła

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.1µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3