W Tychach sadzą drzewa, by uczcić narodziny dzieci

Juhbgfghn

Redakcja

2 listopada, 2022

W dziewięciu różnych miejscach w Tychach rodzice sadzą prawie 90 drzew, a każde z nich upamiętnia narodziny ich dziecka oraz małego tyszanina. We wtorek (10 maja) w Parku Suble rozpoczęła się akcja symbolicznego rodzinnego sadzenia drzew, z której skorzystało 15 rodzin.

Zgłoszenia przyjmowane były w marcu, a chęć zasadzenia drzewa poświęconego swojemu dziecku zadeklarowało blisko 90 rodzin. Akcja rozpoczęła się wczoraj w Parku Suble.

Tak duże zainteresowanie mieszkańców akcją zaskoczyło nas, dlatego zwiększyliśmy ilość drzew do zasadzenia. Cieszymy się, że mieszkańcy miasta chcą się z nami podzielić tą radosną chwilą, jaką jest powiększenie rodziny. Każde nowe urodzenie nas cieszy, bo na świat przychodzi nowy mieszkaniec Tychów”

przyznaje Hanna Skoczylas - Zastępca Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Sadzenie drzew będzie kontynuowane w Parku Niedźwiadków, przy ulicy Burschego, w Rodzinnym Parku bł. Karoliny (Park Południowy), Parku Jaworek, w ciągu pieszo-jezdnym na osiedlach N-O, w Parku Miejskim Solidarności oraz przy ulicy Nad Jeziorem na Paprocanach. Tyszanie sadzą m.in. dęby, brzozy, tulipanowce, klony, magnolie, topole oraz lipy, tworząc przy tym miejsca o szczególnym znaczeniu sentymentalnym, upamiętniające ten wyjątkowy moment w ich życiu.

 

Źródło: UM Tychy

Jhgfd

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.2µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3