W Tłusty Czwartek w Wiśle odbędzie się konkurs na Najlepsze Beskidzkie Krepliki

Krepliki1

Redakcja

17 lutego, 2022

Już 24 lutego Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną odsłonę konkursu kulinarnego „Najlepsze Beskidzkie Krepliki”. Po rocznej przerwie, związanej z pandemią, konkurs po raz kolejny wyłoni najlepsze krepliki w Beskidach. Impreza odbędzie się w Tłusty Czwartek w Browarze Wisła.

Kto robi najlepsze krepliki? Czym powinny być nadziane? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi poznamy już w Tłusty Czwartek, a więc 24 lutego 2022 roku. Po rocznej przerwie wraca konkurs na „Najlepsze Beskidzkie Krepliki”. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 w Browarze Wisła.

W tym roku konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: Krepliki Domowe i Krepliki Zawodowe. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, zarówno domowych twórców kreplików, szkoły, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, restauracje i cukiernie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody”

mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

W Tłusty czwartek specjalne jury, złożone z przedstawicieli beskidzkich miejscowości zdecydują, które krepliki są najsmaczniejsze. Przypomnijmy, że krepliki muszą  zostać przygotowane wg beskidzkiej receptury, tzn. z powidłami śliwkowymi, ze spirytusem, smażone na smalcu.

Dwa lata temu jury uznało, że najlepsze w Beskidach krepliki piecze Elżbieta Szajtauer. Wtedy to konkurs został zorganizowany w Wiśle po raz dziesiąty i wrócił po kilkuletniej przerwie. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lutego w Wiślańskim Centrum Kultury, Pl. B. Hoffa 3A, tel. 602 177 262, e-mail: kultura@wisla.pl.

 

Dobry

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3