W Sosnowcu wybudują dwa nowe bloki. Znajdzie się w nich 68 mieszkań

Nowe mieszkania zelazna

Redakcja

14 lipca, 2023

Sosnowiec przygotowuje się do budowy kolejnych mieszkań. Tym razem Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych podpisuje umowę na budowę dwóch bloków przy ul.Żelaznej.

Umowa przewiduje budowę dwóch budynków mieszkalnych, po 34 mieszkania, wraz z lokalem usługowym w każdym.

– W obu zaprojektowane zostało 5 mieszkań dla osób z niepełnosprawnościami lub dla rodzin z dzieckiem z niepełnosprawnością. Inwestycja przewiduje także budowę 108 miejsc parkingowych oraz 14 kolejnych z niebieskimi kopertami – mówi Agnieszka Czechowska-Kopeć, prezes MZBM-TBS. 

Budynki będą podłączone do centralnego ogrzewania.

Lokale usługowe mogą zostać podzielone na dwie części. Między budynkami zorganizowana została droga wewnętrzna, chodniki i miejsca parkingowe na powierzchni. Projektowane budynki są pięciokondygnacyjne. Całość uzupełnią dwa place zabaw dla dzieci.

Wokół głównego wejścia do budynku zapewniona będzie swoboda poruszania się osób z niepełnosprawnościami, w tym nawierzchnia przed wejściem głównym do budynku będzie utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie nie będzie większe niż 5%.

Termin realizacji inwestycji to rok od dnia przekazania placu budowy, a więc 2. połowa 2024 roku. Zasady najmu będą znane w ciągu kilkunastu tygodni.

Wykonawcą została firma Elbud z Bytomia, która inwestycję przeprowadzi za niemal 25,5 mln zł. Miasto na ten cel otrzymało prawie 20 mln złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego. 

-Cieszymy się bo to kolejna inwestycja mieszkaniowa, która w ostatnim czasie realizowana jest na terenie naszego miasta – mówi Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński

Na początku roku Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu oddał w ręce nowych najemców osiedle, które liczy 88 mieszkań, w tym 8 przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Budynki komunalne znajdują się przy ulicy Jędryki. Tymczasem przy ulicy Naftowej trwa budowa nowego osiedla składającego się z 12 segmentów o 6 kondygnacjach każdy, w których znajdzie się blisko 300 mieszkań. Będą to mieszkania dla osób, które nie kwalifikują się na mieszkania komunalne, ale też nie stać ich na kredyt.

powiązane artykuły:

PM5 1
Lokalne 6 lipca, 2023

Dwa przedszkola, cztery szkoły podstawowe oraz dwa licea w Sosnowcu przejdą gruntowną prz

Balaton umowa 1
Lokalne 30 czerwca, 2023

Staw Balaton w Sosnowcu-Porąbce przejdzie metamorfozę za ponad milion złotych. Był to jeden ze zw

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3