W Sosnowcu postanie nowy Klub Seniora

Podpisanie umowy klubseniora 1

Redakcja

29 września, 2022

Sosnowiec dba o swoich seniorów i tworzy kolejne miejsca z myślą o nich. Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu właśnie podpisał umowę na remont pomieszczeń przy ulicy Sobieskiego.

W Sosnowcu działają dotychczas dwa miejsca, gdzie seniorzy mogą wspólnie spędzać czas - przy Modrzejowskiej i Jodłowej. Następny klub zostanie uruchomiony w Juliuszu w 2023 roku, a już teraz Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę na remont kolejnego miejsca.

- Chodzi o lokal o powierzchni 123 metrów kwadratowych przy ul. Sobieskiego 3D w budynku znajdującym się tuż przy głównej ulicy. Wykonawca w pierwszej kolejności przystąpi do projektu, a za kilka tygodni wejdzie z pracami remontowanymi - mówi Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora MZZL w Sosnowcu. Klub będzie miał dwie sale oraz kuchnię. Zostanie wyposażony m.in. w krzesła czy też sprzęt RTV oraz zaplecze sanitarne. Będzie również dostosowanym dla osób z niepełnosprawnościami.

 - Udało nam się pozyskać dotację z budżetu państwa w wysokości 200 tysięcy złotych, a wkład miasta to 265 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom, w klubie swoje miejsce znajdzie 25 seniorów. Docelowo chcemy, aby w każdej części Sosnowca powstawał taki klub - dodaje Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Klub będzie funkcjonował w ramach Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia, a zapisy rozpoczną się na początku przyszłego roku. Wykonawcą inwestycji jest firma Raczyński Investment. Tymczasem w październiku ruszają Sosnowieckie Dni Seniora. 4 października w Muzie odbędą się spotkania z psychologiem, psychoterapeutą, stand up, a także koncert. 7 października MDK Kazimierz zaprasza na występy lokalnych artystów i zabawę taneczną. Kulminacją będzie wspólna zabawa z Piotrem Olszewskim już 10 października w Muzie. 

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.1µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3