W Rybniku zawaliła się ściana zabytkowej kamienicy!

Mid 21318317

Redakcja

18 marca 2021

W Rybniku zawaliła się w czwartek frontowa ściana remontowanej, czteropiętrowej kamienicy w ścisłym centrum miasta – poinformował oficer prasowy rybnickiej straży pożarnej młodszy brygadier Bogusław Łabędzki.

Prowadzimy działania na miejscu, ale na tę chwilę nie mamy informacji, żeby ktoś mógł być pod gruzami

 – powiedział PAP brygadier Łabędzki. 

Prowadzimy teraz działania - dodaje oficer prasowy PSP w Rybniku w rozmowie z S24.

Więcej informacji wkrótce. 

Portal Rybnik.com.pl prowadzi transmisję z miejsca zdarzenia:

AKTUALIZACJA

Specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami wyszkolonymi do poszukiwania ludzi pod gruzami zbada gruzowisko po zawaleniu się w czwartek całej frontowej ściany remontowanej kamienicy przy ul. Sobieskiego w Rybniku (Śląskie). Poinformowała o tym rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska. Dodała, że z sąsiednich kamienic ewakuowano 7 przebywających tam osób.

W czteropiętrowym budynku trwały prace remontowe, ale pracownicy firmy budowlanej zdążyli w porę uciec. Nie ma informacji, by ktoś mógł być pod gruzami. Działania na miejscu prowadzi 8 zastępów straży pożarnej.

(PAP)/WŁASNE/RYBNIK.COM.PL/ FOT. PAP - A.GRYGIEL

Mid 21318304

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3