W Rybniku powstaje kolejny pumptrack

Csm pumptrack Ignacy fot A Skupien 1 f1d947222c

Redakcja

31 marca, 2022

Na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu powstaje nie lada gratka dla wielbicieli rowerowych mocnych wrażeń. To kolejny w mieście pumptrack.

Pumptrack to specjalnie przygotowana trasa w formie wzniesień i dolin, która poprzez odpowiedni dobór przeszkód pozwala na pokonanie go bez pedałowania”

wyjaśnia Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy.

Tor posiada nawierzchnię asfaltową, która znajduje się w zagłębieniu terenu tworząc doskonałe warunki do dynamicznej zabawy i sportu. Najmłodsi będą mogli tutaj stawiać pierwsze kroki, a bardziej wymagający będą mogli pokazać swoje umiejętności ”

dodaje.

Rybniccy rowerzyści od kilku lat korzystają z cieszących się sporym powodzeniem pumptracków na terenie śródmiejskiego Parku tematycznego nad Nacyną oraz na terenie ośrodka MOSiR w Rybniku-Kamieniu. Nowy tor w zupełnie innej części miasta, w dzielnicy Niewiadom, zyska z pewnością wielu nowych amatorów ekstremalnego pedałowania. 

Tor wykonywany jest siłami pracowników Rybnickich Służb Komunalnych, we współpracy z rowerzystą Bartoszem Giemzą, mistrzem Polski w olimpijskiej dyscyplinie BMX Racing.

Koszty budowy torowiska to ok. 25 tys. zł. Składają się na nie między innymi: modernizowana w tym roku nawierzchnia asfaltowa, trawa z rolki, drenaż obszaru inwestycji, prace projektowe oraz konsultacje eksperckie.

Zakończenie prac wykończeniowych wokół torowiska planowane jest na połowę kwietnia. Zależy to jednak w sporym stopniu od warunków atmosferycznych.

 

Źródło: UM Rybnik

Csm pumptrack Ignacy fot A Skupien 6 cc4656fc5e

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3