W Raciborzu powstanie osiedle dla funkcjonariuszy zakładu karnego

6292728b 5c51 432e bfbc b1a11b2078d5

Redakcja

3 października, 2023

2 października w Raciborzu odbyła się uroczystość wmurowania węgla kamiennego pod budowę kwater dla funkcjonariuszy Służby Więziennej. Plan zakłada powstanie małego osiedla dla funkcjonariusz z raciborskiego zakładu karnego. 

Planowana inwestycja to tymczasowej kwatery dla funkcjonariuszy i pracowników zakładu karnego w Raciborzu. Przy ulicy Kościuszki mają powstać cztery bloki czteropiętrowe. W sumie 64 mieszkania (o metrażu od 38 do 64 metrów kw.). 2 października odbyła się uroczystość wmurowania węgla kamiennego, w której udział wziął wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

- Programy modernizacyjne w Służbie Więziennej sprawiają, że warunki jej pełnienia są coraz lepsze. Ważnym elementem tych pozytywnych zmian są również inwestycje mieszkaniowe – SW jest jedyną formacją mundurową, która je realizuje. To wpływa na atrakcyjność pracy i zachęca do wstąpienia w szeregi formacji – powiedział wiceminister Woś.

Cieszę się, że zaczynamy tę inwestycję, bo będzie ona służyć nie tylko formacji, ale wpłynie również na rozwój miasta i regionu – dodał polityk Suwerennej Polski. 

W zakładzie karnym w Raciborzu pracuje ponad 250 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. To jedyne w województwie śląskim więzienie ze specjalnym oddziałem dla niebezpiecznych osadzonych. 

Koszt inwestycji to około 20 milionów złotych. Zrewitalizowany zostanie także teren wokół bloków. Powstaną chodniki, parkingi, place zabaw oraz dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta tereny zielone.

fot. Ministerstwo Sprawiedliwości 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.5µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3