W pożarze stracił cały dobytek. Rodzina poszkodowanego uruchomiła zbiórkę pieniędzy

Img 20220921 wa0003

Redakcja

23 września, 2022

W nocy z 18 na 19 września 2022 doszło do pożaru domu przy ulicy Borowej w Czańcu. Na szczęśce nikomu nic się nie stało, jednak drewniany dom uległ całkowitemu zniszczeniu. W sieci ruszyła zbiórka na rzecz poszkodowanego mężczyzny, który w wyniku pożaru stracił cały dobytek.

19 września tuż po północy dyżurny stanowiska kierowania KM PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego przy ulicy Borowej w Czańcu. W akcji gaszenia udział wzięło w sumie 9 zastępów straży pożarnej. Właściciel domu, Pan Edward zdążył ewakuować się jeszcze przed przybyciem straży, jednak jego dom doszczętnie spłonął.

Z prośbą o pomo,c do wszystkich osób obdarowanych dobrym sercem, zwróciła się rodzina Pana Edwarda. Założyli zbiórkę na portalu szczytny-cel.pl na rzecz poszkodowanego, który stracił dach nad głową i cały dobytek. 

W nocy z 18 na 19 września 2022 roku w domu naszego wujka Edwarda Smaza doszło do pożaru, w którym ogień bezlitośnie strawił budynek wraz z wyposażeniem jego wnętrza. Dom był drewniany i niestety jego odbudowa nie jest możliwa do zrealizowania”

czytamy na stronie zbiórki. 

Aktualnie Pan Edward został skierowany do lokalu zastępczego, jednak jak pisze rodzina jest to rozwiązanie tymczasowe.

Cała nasza rodzina zdecydowała się utworzyć zbiórkę i wyjść z prośbą o pomoc do dobrych ludzi, którzy zechcą dołożyć swoją cegiełkę do tego, abyśmy mogli wspólnymi siłami stworzyć nowe, skromne miejsce, w którym wujek będzie mógł prowadzić godny byt i czuć się bezpiecznie. Wujek stracił cały swój dobytek, ale pomimo tego nie chce się poddawać”

pisze Pani Agnieszka - organizator zbiórki. 

Cel zbiórki to 80 tysięcy złotych. Zbiórka dostępna jest TUTAJ

Img 20220921 wa0001

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 29.4µg/m3