W poniedziałek przekazanie szpitala tymczasowego w Pyrzowicach

Mid 20b23122

Redakcja

28 listopada, 2020

Szpital tymczasowy tworzony w hali na terenie lotniska w Pyrzowicach (Śląskie) zostanie przekazany do użytku w poniedziałek – poinformowała w piątek spółka Węglokoks, która zbudowała obiekt mogący przyjąć 144 chorych na COVID-19.

Według informacji ze spółki i od służb wojewody śląskiego w początkowym okresie szpital będzie nieaktywny, stanowiąc zabezpieczenie na wypadek ponownego wzrostu zachorowań.

Jeszcze w tym tygodniu pełną gotowość ma osiągnąć główny szpital tymczasowy w woj. śląskim, stworzony w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Będzie tam 500 łóżek, w tym 100 w standardzie oddziału intensywnej opieki medycznej. Według zapowiedzi wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka szpital może przyjąć pierwszych chorych już w weekend.

Trzeci szpital tymczasowy w woj. śląskim tworzy również Węglokoks. Placówka powstaje w obiekcie sanatoryjnym w Ustroniu.

Woj. śląskie jest regionem z największą liczbą zakażeń koronawirusem od początku pandemii. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 1560 przypadkach w tym województwie.

Według ostatnich danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w szpitalach woj. śląskiego I, II i III poziomu czeka obecnie 1701 wolnych łóżek dla chorych na COVID-19. Zajęte jest 2027 (54 proc.) spośród 3728 przeznaczonych dla takich pacjentów. Jeśli chodzi o łóżka respiratorowe dla najciężej chorych, to zajęte jest 214 spośród 285 takich miejsc. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3