W pierwszym tygodniu 2024 roku zginęło 4 pieszych

42 793202

Redakcja

8 stycznia, 2024

Tragiczny początek roku na drogach w województwie śląskim. W pierwszym tygodniu 2024 roku zginęło już 4 pieszych. Jest też wielu rannych. Prawie codziennie dochodzi do wypadku z udziałem pieszego.

Tylko do 6 stycznia policja w województwie śląskim odnotowała ponad 20 wypadków z udziałem pieszych. 18 osób zostało rannych, a aż 4 osoby zginęły. 

W Częstochowie, gdzie na ulicy Legionów 80-letni mężczyzna kierujący audi potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie kobiety, których życia nie udało się uratować. W Bytomiu na ulicy Zabrzańskiej kierujący mitsubishi śmiertelnie potrącił 84-latka. Do tragedii z udziałem pieszego doszło też w Korbielowie.

Zaś tylko 7 stycznia w Sosnowcu doszło do dwóch potrąceń. Przy ulicy Mireckiego 69-letni kierujący samochodem Iveco potrącił na przejściu dla pieszych 73-letnią kobietę, która trafiła do szpitala. W okolicy ul. Baczyńskiego 62-letni kierowca Opla potrącił 92-letniego mężczyznę. 

Od minionej soboty na drogach w województwie śląskim jest ślisko z powodu powrotu zimy. Opady śniegu, bardzo niskie temperatury wpływają na to, że droga hamowania wydłuża się. Nie pomaga też szybko zapadający zmrok oraz brak ostrożności również u pieszych, którzy nie noszą odblasków. 

Warunki trudne są także za dnia. Również codziennie policja odnotowuje przypadki zdarzeń drogowych wynikających z tego, że kierowcy wpadają w poślizg. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3