W parku w Reptach znaleziono niewybuch. Policjanci zabezpieczają teren

Niewybuch w tarnowskich gorach

Redakcja

11 marca 2024

W parku repeckim w Tarnowskich Górach znaleziono niewybuch. Miejsce znaleziska zabezpieczają mundurowi, aż patrol saperski z Gliwic zabierze pocisk.

Wczoraj po godzinie 9.00 rano dyżurny tarnogórskiej komendy odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który znalazł przedmiot przypominający pocisk. Na miejscu zjawili się policjanci z prewencji, którzy oprócz zabezpieczenia miejsca niebezpiecznego znaleziska, sprawdzili, czy zgłaszający zrobił to legalnie. Gdy wszystkie formalności były zgodne z prawem, na miejsce przyjechał policyjny pirotechnik, który rozpoznał znaleziony przedmiot, jako pocisk artyleryjski z czasów wojennych. Od tamtej pory stróże prawa z wydziału prewencji przez cały czas zabezpieczają pocisk przed dostępem osób postronnych, aż powiadomieni saperzy z Gliwic zabiorą pocisk i zneutralizują go na poligonie.

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci.

powiązane artykuły:

Niewybuch jezioro czechowickie
Lokalne 30 października 2023

29 października gliwicka policja została powiadomiona przez grupę płetwonurków o odnalezi

Niewybuchy w jastrzębiu
Lokalne 13 lipca 2023

Podczas prac ziemnych prowadzonych przez Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w rejonie sk

niewybuchy w Gostyni
Wiadomości 23 lutego 2023

W miejscowości Gostyń ktoś przyniósł do lasu powojenne pociski. Na moźdz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3