W ostatniej chwili odnaleźli zaginionego z Myszkowa. Utknął na bagnach![FOTO]

Zagioniony odnaleziony w bagnie 3

Redakcja

20 października 2020

O wielkim szczęściu może mówić 67-letni zaginiony myszkowianin, którego o północy odnaleźli policjanci. Mężczyzna, który po południu wybrał się do lasu, utknął w bagnie i nie potrafił się już z niego wydostać. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, ponieważ niska temperatura zagrażała życiu zaginionego, który był zziębnięty i wyczerpany. Trafił pod opiekę lekarzy.

Informacja o zaginięciu 67-letniego mieszkańca Myszkowa dotarła do funkcjonariuszy około godziny 15.00. Mężczyzna miał udać się w okolice lasu przy ulicy Gruchla w Myszkowie i nie wrócił do domu. Zaniepokojona rodzina zaalarmowała myszkowskich policjantów.
 

Ze zgłoszenia wynikało, że zaginiony mężczyzna jest osobą nieporadną i cierpi na demencję starczą. Dowodzący akcją Komendant Powiatowy Policji insp. Marcin Lemański zarządził alarm dla całej jednostki. W akcji poszukiwawczej oprócz policjantów i strażaków brał udział również przewodnik z psem tropiącym - czytamy w policyjnym komunikacie.

Kilkugodzinna trudna akcja poszukiwawcza w rejonie masywu leśnego zakończyła się sukcesem tuż po północy. Policjanci odnaleźli zaginionego w środku lasu. Pomógł im pies tropiący.

Jak się okazało, pomoc przyszła w ostatniej chwili. 67-latek nie mógł poruszać się o własnych siłach, bo ugrzązł w bagnie. Wyczerpany, zziębnięty i zdezorientowany mężczyzna został wyciągnięty z mokradeł i przekazany pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego - przekazali policjanci. 

Dzięki szybkim, skutecznym i skoordynowanym działaniom policjantów udało się szczęśliwie odnaleźć zaginionego seniora.

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Zagioniony odnaleziony w bagnie 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3