W niedzielę Odpust U Babci Anny w Katowicach Nikiszowcu

Csm IMG 20210725 112559 fae04ec5bd

Redakcja

26 lipca 2022

Już w niedzielę 31 lipca odbędzie się Odpust U Babci Anny w Katowicach Nikiszowcu, czyli letnia edycja Jarmarku Na Nikiszu. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz dzielnicy, miasta i regionu.

Jednodniowe wydarzenie to przede wszystkim jarmark wysokiej jakości rękodzieła, któremu towarzyszą strefa gastro, dodatkowe atrakcje – dla dzieci i dorosłych oraz mała scena muzyczna.

SCENA MUZYCZNA

Scenę już tradycyjnie otworzy występ górniczej Orkiestry Dętej „Wieczorek” (godz. 13.15), od samego początku związanej z osiedlem Nikiszowiec. Poza tym posłuchać będzie można różnorodnej muzyki, której wspólnym mianownikiem są łagodne i relaksacyjne brzmienia:

14.00: Chór Mieszany „Ogniwo”

15.30: dj sety Sergiusza Rudnika

19.00: zespół „Follow Rivers”

WYSTAWCY

W tym roku zaplanowano udział 115 wystawców – lokalnych artystów oraz starannie wyselekcjonowanych twórców i rękodzielników z całej Polski. Na Odpuście znajdzie się także około 20 stoisk z regionalnymi przysmakami i przetworami. Nie zabraknie też tradycyjnych śląskich bud odpustowych z maszketami. Zaplanowano także strefę gastro, w której będzie można zjeść na miejscu. Swoją specjalną ofertę przygotowują na ten dzień również lokalne restauracje – Cafe Byfyj i Śląska Prohibicja.

DODATKOWE ATRAKCJE

Już niemal zwyczajem jest, że tego dnia dzieci mogą pokręcić się na karuzeli łańcuszkowej „keciok”, a chętni do niesienia pomocy mogą oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

LOTERIA BABCI ANNY

Przygotowano także coś zupełnie nowego i wyjątkowego – loterię fantową pn. „Loteria Babci Anny”, z nagrodą główną voucherem na zakupy o wartości 2280 zł w sklepach sieci Ski Team. Losy będą sprzedawane podczas wydarzenia, a losowanie odbędzie się w godz. 17.00-17.30. Ski Team to Partner Główny Odpustu, który na ten dzień przygotował coś specjalnego dla rowerzystów – mobilny warsztat naprawy.

KOMUNIKACJA

Uruchomione zostaną bezpłatne połączenia autobusowe. W tym roku funkcjonować będą dwie linie na następujących trasach:

- Dworzec w Katowicach - ul. Sądowa - Centrum Przesiadkowe Zawodzie (duży darmowy parking) - Janów Zamkowa Skwer (tuż przy wejściu na Odpust);

- parking darmowy przy Cmentarzu Komunalnym przy Alei Murckowskiej - parking Nikiszowiec Pętla (kilka minut spacerem od Odpustu).

Osoby, które będą decydować się na dojazd samochodem informujemy, że wjazd na teren osiedla będzie możliwy tylko dla mieszkańców posiadających tzw. wjazdówki.

Parking płatny zlokalizowany będzie w okolicy Szybu Pułaski. Miejsca parkingowe znajdują się też wzdłuż ul. Szopienickiej oraz przy myjni Karcher, jednak jest ich bardzo mało. Dlatego organizatorzy zachęcają do skorzystania z parkingów położonych wzdłuż trasy bezpłatnych autobusów.

 

Źródło: UM Katowice

Rozklad bezplatnych autobusow

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.3µg/m3 PM2.5: 16.7µg/m3