W Kochcicach ma powstać nowy ośrodek rehabilitacyjny [WIDEO]

IMG 20220831 135516

Redakcja

31 sierpnia, 2022

Podpisany został list intencyjny w sprawie budowy nowego ośrodka rehabilitacyjnego w Kochcicach. Aktualnie pacjenci po urazach otrzymują pomoc w placówce mieszczącej się w ponad stuletnim pałacu.

31 sierpnia w sali szarej Urzędu Marszałkowskiego podpisano list intencyjny w sprawie realizacji wspólnego projektu pn. „Budowa obiektów Szpitala Rehabilitacyjnego Kochcice oraz Zespołu Lecznictwa Rehabilitacyjnego Kochcice Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. Pod dokumentem podpisali się: Jakub Chełstowski marszałek woj. śląskiego, jego zastępca Wojciech Kałuża, poseł Andrzej Gawron oraz dyrektor szpitala Elżbieta Jabłońska.

Oddział rehabilitacyjny w Kochcicach ponad stuletnim Pałacu Ludwika Karola von Ballestrema, gdzie możliwości modernizacyjne są znacząco ograniczone. Dlatego zarząd województwa śląskiego w porozumieniu z piekarskim szpitalem i gminą Kochanowice zdecydował o wybudowaniu nowych budynków, które będą spełniać najwyższe wymagania nowoczesnej rehabilitacji. Ma to odciążyć też Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, który będzie mógł skupić się na chirurgii. Inwestycja została wpisana w projekt budżetu na 2023 rok, który niebawem trafi pod głosowanie w Sejmiku Śląskim.

- To jest historyczne przedsięwzięcie. Postanowiliśmy zbudować ośrodek rehabilitacyjny. Będzie to proces parę etapowy - przekazał marszałek województwa śląskiego.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 8.9µg/m3