W Katowicach pojawił się nowy Bebok

Przy przebudowanym punkcie przy ul Bankowej stanął kolejny bebok Fot D Czapla

Redakcja

17 listopada, 2023

Wrocław ma swoje Krasnale, a Katowice mają swoje Beboki. W stolicy województwa śląskiego pojawiła się nowa rzeźba sympatycznego stworka. 

Nowy katowicki Bebok stanął przy bramie wjazdowej do przebudowanego Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów przy ul. Bankowej. Stworek nawiązuje do działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. 

- Dzięki remontowi od 1 grudnia działać będzie tu biuro obsługi klienta, w którym mieszkańcy będą mogli załatwić wiele spraw związanych z gospodarką odpadami bez konieczności udania się w dalsze rejony miasta. Przebudowę wieńczy odsłonięcie nowej figury beboka. Stworki zaprojektowane przez Grzegorza Chudego powstają przy instytucjach i przedsiębiorstwach tworząc Katowicki Szlak Bebokówmówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

W Centrum Informacji Turystycznej miasta Katowice dostępny jest specjalny folder, w którym można zbierać pieczątki spacerując szlakiem beboków. Otrzymać można je w lokalizacjach, przy których znajdują się figurki.

Nowy Bebok nie ma jeszcze imienia, ale zostanie ono już wkrótce wybrane w wyniku konkursu wśród pracowników punktu przy Bankowej. Po rozstrzygnięciu konkursu punkt zostanie wyposażony w pieczątkę z wizerunkiem Beboka Katowicki Szlak Beboków to jeden z pomysłów na to jak wykorzystać sympatyczne stworki do zwiedzania miasta. Zbieranie pieczątek jest świetną okazją do jego poznawania mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.5µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3