W Dąbrowie Górniczej nie kursują tramwaje. Wprowadzono komunikację zastępczą

Vdegds

Redakcja

28 lutego, 2022

Na terenie Dąbrowy Górniczej, w związku z prowadzoną modernizacją torowiska, nie kursują tramwaje. W ich miejsce wprowadzono autobusy zastępcze.

Jak podaje Związek Transportu Metropolitalnego, zmiany będą obowiązywać do odwołania. Z ruchu tramwajów wyłączono odcinek Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy – Tworzeń Huta Katowice. Linie 21, 22 i 28, od strony Będzina dojeżdżać będą do pętli przy Urzędzie Pracy, a na odcinku do huty zastąpią je specjalne autobusy. Informacje o rozkładach podawane są na stronie rj.metropoliaztm.pl

Kompleksowy remont torowiska jest częścią inwestycji, która zmieni główną oś komunikacyjną Dąbrowy Górniczej. Wspólne przedsięwzięcie miasta i Tramwajów Śląskich obejmuje m.in. modernizację torów i trakcji elektrycznej, remont jezdni, chodników i budowę dróg rowerowych. W efekcie przedsięwzięcia, część skrzyżowań będzie przebudowana na ronda, skorygowana zostanie lokalizacja przystanków, a niektóre z nich będą wspólne dla tramwajów i autobusów. Zlikwidowane zostaną kładki nad ul. Sobieskiego i wyznaczone będą przejścia przez jezdnię.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 20.2µg/m3 PM2.5: 14.9µg/m3