W Chorzowie powstanie trzeci wodny plac zabaw. Tym razem w Batorym

Wodny plac zabaw w chorzowie

Redakcja

16 lutego 2024

Pierwszy wodny plac zabaw w Chorzowie Batorym zostanie otwarty w czerwcu przyszłego roku. Podpisano stosowną umowę, na mocy której wykonawca przystąpi do prac przy ul. Granicznej. Będzie to trzecia tego typu atrakcja w mieście.

Pierwszy wodny plac zabaw w Chorzowie otwarto w 2021 roku na skrzyżowaniu ulic Floriańskiej i Filarowej. Kolejny na zakończenie lata w 2022 roku powstał przy Ogrodzie Bylinowym w Parku Śląskim. Teraz zostanie przygotowany specjalnie z myślą o mieszkańcach Chorzowa Batorego.

Czas na realizację umowy to 15 miesięcy. Koszt całego przedsięwzięcia to 3,7 mln zł. 

Jak informuje chorzowski magistrat, prace ruszą zaraz po ociepleniu. Ich zakres obejmuje budowę wodnego i klasycznego placu zabaw wraz z kontenerowym budynkiem technicznym, wyposażonym w toalety oraz pomieszczenie dla obsługi. Zostanie on posadowiony na komorze technicznej mieszczącej urządzenia uzdatniania wody basenowej oraz zbiornik buforowy. Teren zostanie przygotowany wraz nawierzchniami utwardzonymi, ogrodzeniem, elementami małej architektury oraz niezbędną infrastrukturą techniczną.

Infrastruktura zabawowa wodnego placu zabaw będzie dość podobna do tej przy ul. Floriańskiej. 

– Teren budowy przejmiemy w ciągu najbliższych tygodni. Później czeka nas jego wygrodzenie oraz uzgodnienia z właścicielami infrastruktury podziemnej. Potem przystąpimy do prac rozbiórkowych i przygotowawczych, a następnie czekają nas roboty podziemne i technologiczne związane z wykonaniem niecki – tłumaczy Marcin Korzeczek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Usługowo - Handlowego Hydrobud Sp. z o. o., wykonawca inwestycji. 
– Zgodnie z umową plac będzie gotowy na początku czerwca przyszłego roku – dodaje.

powiązane artykuły:

Nowy sprzet w chorzowskim szpitalu
Lokalne 14 lutego 2024

Pacjenci Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu jakim

9 WIZUALIZACJA LOT
Lokalne 24 listopada 2023

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę Rady Miasta Chorzów na decyzję wojewody

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3