W bytomskiej Hali na Skarpie zaprezentują się gimnastyczki

Międzynarodowe Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej

Redakcja

5 grudnia, 2023

Międzynarodowe Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej Aurora 2023 to jedna z największych i najważniejszych imprez w gimnastyce artystycznej, jaka odbywa się na Śląsku. Już od najbliższego piątku 8 grudnia do niedzieli 10 grudnia prawie 500 zawodniczek z 25 klubów z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy zaprezentuje swoje umiejętności w Hali na Skarpie w Bytomiu - Szombierkach. W tym roku do Bytomia przyjedzie polska i europejska czołówka juniorek, a zawody są otwarte dla publiczności, dzięki czemu będzie można na żywo zobaczyć piękne układy i pokazy, jakie zaprezentowane zostaną przez młode, ale bardzo już doświadczone zawodniczki.

Zawody odbywające się w Bytomiu to szansa dla wielu młodych zawodniczek na zaprezentowanie swoich umiejętności. Uczestniczki Międzynarodowych Mistrzostw w Gimnastyce Artystycznej Aurora 2023 będą rywalizować w zależności od klasy sportowej w układach tanecznych i/lub z przyborem. Ciekawostką jest, że najmłodsze zawodniczki mają zaledwie 4 lata i podczas imprezy w Bytomiu zaprezentują się w układach tanecznych. Wśród zawodniczek nie zabraknie polskiej i europejskiej czołówki, w tym z Mistrzostw Polski Juniorek. W Hali na Skarpie zobaczymy także m.in. podwójną złotą medalistkę Mistrzostw Świata Juniorek z 2023 roku.

Dodatkową atrakcją będzie dwudniowy Masterclass z Aliną Maksymenko, dwukrotną olimpijką z Londynu i Pekinu, która uatrakcyjni zawody wykonując jeden ze swoich mistrzowskich układów.

Międzynarodowe Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej Aurora 2023 potrwają od 8 do 10 grudnia. Każdego dnia zawody rozpoczną się o godz. 8:00 i potrwają aż do 21:00.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3