W Bytomiu zakończyły się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie. Polska na 4. miejscu

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie U20

Redakcja

18 grudnia 2022

W sobotę wieczorem na lodowisku w Bytomiu Japonia po bardzo dobrym meczu pokonała Ukrainę 7:4, wygrała cały turniej i awansowała na zaplecze Elity. Biało-Czerwoni uplasowali się na czwartej pozycji, a Krzysztof Maciaś wygrał klasyfikację kanadyjską. Polski napastnik w pięciu meczach strzelił 7 goli i zaliczył 3 asysty.

W finałowym spotkaniu faworyzowana Ukraina miała ogromne problemy z bardzo szybko grającymi Japończykami. Azjaci zwyciężyli 7:4. Trener japońskiej drużyny, Kanadyjczyk Perry Pearn w samych superlatywach wypowiedział się o bytomskim turnieju.

- Mam duże powody do radości, wygraliśmy, awansowaliśmy do wyższej dywizji. W Bytomiu świetnie nas przyjęto, graliśmy na nowoczesnym, pięknym lodowisku a organizacja była na najwyższym poziomie - zaznaczał Perry Pearn.

Trzecie miejsce zajęli Włosi, czwarte reprezentacja Polski, piąte Estonia, a ostatnie szóste Korea Południowa, która została zdegradowana do Dywizji IIA.

Ceremonię dekoracji zaszczycili zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina i Anders Larsson, chairman bytomskiego turnieju. 

- Dziękuję bardzo kibicom za gorący i pozytywny doping - mówił prezes PZHL.
- Było nam niezmiernie miło, że właśnie w Bytomiu odbyły się tak prestiżowe zawody. Mam nadzieję, że kolejne wielkie hokejowe wydarzenie znowu zostanie zorganizowane w naszym mieście - przyznał zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras.

Bilans reprezentacji Polski to dwa zwycięstwa i trzy porażki. Na inaugurację turnieju Biało-Czerwoni pokonali Estonię po dogrywce 4:3, później przegrali z Ukrainą 2:5, Japonią 3:7 i Włochami 1:2 oraz na zakończenie turnieju wygrali z Koreą Południową 11:2. Krzysztof Maciaś wygrał klasyfikację kanadyjską. Polski napastnik w pięciu meczach strzelił 7 goli i zaliczył 3 asysty. W ostatni starciu z Koreą Południową zdobył aż cztery bramki.

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie U20

powiązane artykuły:

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB
Sport 13 grudnia 2022

Do Bytomia przyjechali Luc Tardif, prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (

Logotyp ms u18 1670672625 2625
Wiadomości 10 grudnia 2022

W przyszłym roku w dniach 9-15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach reprezentacja Polski będ

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3