W Bytomiu działają już 72 punkty ładowania pojazdów elektrycznych

Stacje ładowania w bytomiu

Redakcja

14 maja 2024

Jeździsz elektrykiem? W Bytomiu możesz doładować swój pojazd w 72 punktach. To efekt wybudowania kilkudziesięciu nowych stacji ładowania przez spółkę Tauron Nowe Technologie. Nowe stacje zostały już oznakowane, dzięki czemu operator punktów ładowania mógł uruchomić je dla kierowców.

– W naszym mieście działają już 33 stacje ładowania pojazdów elektrycznych, w których funkcjonują 72 punkty ładowania. Wśród lokalizacji są m.in. Urząd Miejski, Hala na Skarpie, plac Sobieskiego, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, ale punkty znajdują się także przy ważnych ulicach w mieście – Chorzowskiej, Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Stolarzowickiej czy Łokietka – mówi wiceprezydent Bytomia Michał Bieda.

Rośnie liczba pojazdów z zieloną rejestracją

Według danych Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu w mieście z każdym rokiem przybywa pojazdów elektrycznych. Łącznie w Bytomiu są zarejestrowane 82 samochody elektryczne (w 2022 roku zarejestrowano 30 pojazdów elektrycznych, w 2023 roku – 36 pojazdów, zaś do kwietnia 2024 r. – zarejestrowano już 16 pojazdów).

Wraz ze wzrostem liczby pojazdów elektrycznych wzrasta także zapotrzebowanie na stacje ładowania.

Gdzie powstały nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych?

Nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych powstały m.in. przy budynkach Urzędu Miejskiego w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/, na parkingu przy ul. Sobieskiego, przy Hali na Skarpie w Szombierkach, Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71, na parkingu przy ul. Kilara tuż obok Teatru Rozbark, przy PSSE przy ul. Moniuszki, pl. Kruczkowskiego, pl. Kościuszki, Akademickim i Grunwaldzkim, ale także w dzielnicach miasta: przy ul. Głowackiego i Arki Bożka w Rozbarku, Felińskiego i Francuskiej w Miechowicach, pl. Witkiewicza w Stolarzowicach, przy ul. Wyzwolenia i Zielnej w Szombierkach.

1,89 zł za 1 kWh

Na wszystkich 27 nowych stacjach ładowania pojazdów elektrycznych, których operatorem jest firma Eleport Sp. z o.o za 1 kWh zapłacimy 1,89 zł brutto.

Warto podkreślić, że o cenach na stacjach ładowania pojazdów elektrycznych decydują operatorzy.

powiązane artykuły:

Inwestycje drogowe w bytomiu
Lokalne 2 maja 2024

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przyznała Bytomiowi prawie 4,2 mln zł na budowę kolejnych odc

Interreg Regionu Morza Bałtyckiego
Lokalne 24 kwietnia 2024

Dotację w wysokości prawie 170 tys. euro z programu Interreg Regionu Morza Bałtyckiego 2021-2027,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3