W 3 godziny 3 kierowców straciło prawo jazdy

66 719738

Redakcja

9 sierpnia, 2022

To byli pracowity dzień dla policjantów z Żor. W ramach akcji "Trzeźwość" od rana kontrolowali drogi, i tylko w czasie 3 godzin odebrali uprawnienia trzem kierującym, w tym dwóm na "podwójnym gazie".

Policjanci kontrolują drogi, nie tylko by - jak twierdzi wielu "podreperować budżet", ale przede wszystkim wyeliminować niebezpieczeństwo, jakie stwarzają pijany kierowcy, pod wpływem narkotyków lub kierujący autem bez przeglądu. Tylko w ciągu 3 porannych godzin w wyniku kontroli drogowej uprawnienia do kierowania straciło 3 kierujących, w tym dwóch z alkoholem w organizmie. 


Pierwszy w ręce mundurowych wpadł 24-latek, który na ulicy Głównej w Żorach przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, pomimo iż był trzeźwy, to zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawnienia stracił na 3 najbliższe miesiące. Kolejnych dwóch żoran kierowało pojazdami na „podwójnym gazie”. Na ulicy Pszczyńskiej tuż po godzinie 6:00 47-letni kierujący samochodem renault, a następnie około 6:30 na ulicy Głównej 66-latek, który kierował samochodem marki Opel Corsa. Drugi z mężczyzn dodatkowo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym aż o 59 km/h. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 29.4µg/m3