Vito Bambino i Monika Brodka przygotują koncert z okazji urodzin Katowic

Koncert plenerowy w tym roku odbedzie sie na terenie Muchowca Fot J Gorska

Redakcja

25 lipca, 2022

Najważniejszy koncert plenerowy tegorocznych obchodów nadania Katowicom praw miejskich przygotuje wyjątkowy duet: Vito Bambino i Brodka! Do projektu zaprosili znakomitych gości.

11 września minie 157 lat od chwili, gdy Katowice stały się miastem. Z tej okazji przygotowano wielkie muzyczne święto – Urodziny Miasta „Kocham Katowice”. Najważniejszy koncert odbędzie się w sobotę 10 września.

Urodziny Miasta są doskonałą okazją, żeby przypomnieć, jak wielkim i różnorodnym muzycznym potencjałem dysponują Katowice. Dlatego zapraszamy mieszkańców na wspaniałe widowisko, które w tym roku przygotuje dla nas duet Vito Bambino i Brodka wraz z swoimi gośćmi”

mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Najważniejszym punktem każdego programu jest koncert plenerowy, który w tym roku odbędzie się na terenie Muchowca, a dokładnie na łące w Katowickim Parku Leśnym. Katowice jako pierwsze, i na razie jedyne w Polsce, Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki, w 2018 roku wprowadziło zupełnie nową formułę koncertów z okazji Urodzin Miasta - co roku powierzają wybranemu artyście kierownictwo artystyczne nad specjalnym, jednorazowym koncertem poświęconym Miastu Katowice.

Organek, Abradab czy Krzysztof Zalewski mieli za zadanie wraz z zaproszonymi gośćmi przygotować nowe aranżacje utworów katowickich i śląskich twórców, bądź takich, którzy z Katowicami byli związani w trakcie swojej kariery.

W tym roku, po raz pierwszy w historii koncert przygotuje aż dwóch artystów – Vito Bambino i Brodka. Zdradzić już dzisiaj możemy, że wśród ich gości znajdą się: IGO, Król, Natalia Grosiak, Majka Jeżowska, Natalia Szroeder, Maja Kleszcz, czy formacja Miętha. Przed nami ponad trzygodzinne widowisko, które poprowadzi Gabi Drzewiecka. Przed głównym daniem wieczoru na scenie zaprezentują się laureaci tegorocznej edycji programu Dzielnica Brzmi Dobrze.

Urodziłem się w Katowicach i staram się pielęgnować związek z miastem. Z tego powodu koncert odbywający się w Katowicach z mojej perspektywy urasta do rangi Opener’a. Bardzo cieszę się z tego, że zaproponowano mi rolę dyrektora artystycznego tego wydarzenia i że będę mógł współpracować w tym zakresie z Brodką, która ma fantastyczną energię”

 mówi Vito Bambino.

Wraz z moim serdecznym kolegą Vito Bambino przejmiemy Katowice i zajmiemy się dyrekcją muzyczną koncertu z okazji urodzin Katowic. Bardzo się cieszę, że jako pierwsza kobieta w tej roli mam okazję być w tym miejscu”

dodaje Brodka.

Jak przystało na miasto muzyki, sobotni koncert to nie jedyna muzyczna niespodzianka. Dzień później, tj. w niedzielę 11 września na tej samej scenie zabrzmią koncerty w ramach Motocyklowego Zakończenia Lata. W tym dniu wystąpią: Big Cyc, Luxtorpeda, Voo Voo, TSA Michalski/Niekrasz/Kapłon.

Na oba koncerty wstęp wolny!

Katowice w tym roku świętują nadanie praw miejskich od 2 do 15 września, i właśnie w tym okresie na katowickim Rynku odbędzie się Jarmark Urodzinowy. Dodatkowo w programie przewidziano oczywiście Uroczystą Sesję Rady Miasta, odsłonięcie popiersia w Galerii Artystycznej oraz Festiwal Organizacji Pozarządowych. Początek września to także wielkie wydarzenia sportowe, które odbędą się w Katowicach, więc przygotowujemy się do dni pełnych atrakcji, muzycznych propozycji i sportowych emocji.

Jarmark urodzinowy uroczysta sesja Rady Miasta koncerty tak Katowice beda obchodzily kolejne urodziny Fot J Gorska

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3