Uwaga! Utrudnienia w Zabrzu w związku z budową ronda turbinowego

Rondo aleja Korfantego 2 870x440

Redakcja

13 lipca, 2022

Od dzisiaj zostaje wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Tarnopolskiej z ul. Brygadzistów w Zabrzu w związku z budową ronda turbinowego.

To kolejny etap robót związanych z budową przedłużenia Alei Korfantego. Ruch na skrzyżowaniu będzie sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej, natomiast w godzinach szczytu komunikacyjnego poprzez ręczne kierowanie ruchem.

Uczestników ruchu prosimy o stosowanie się do oznakowania tymczasowego oraz poleceń i sygnałów nadanych przez osoby kierujące ruchem”

apeluje miasto. 

Na czas prowadzonych robót wyznaczone zostały następujące objazdy:

  1. Z kierunku od dzielnicy Grzybowice w kierunku centrum Zabrza – ulicami: Lipową, Mickiewicza, Chopina (objazd dla samochodów osobowych).
  2. Z kierunku od centrum Zabrza w kierunku dzielnic Rokitnica i Helenka – ulicami: Gogolińską, Kopalnianą, Ballestrema, Donnersmarka do ul. Ofiar Katynia (objazd dla pojazdów poniżej 10 ton) 
  3. Z kierunku od centrum Zabrza w kierunku dzielnic Rokitnica i Helenka – ulicami: Strażacką i Zapolskiej (objazd dla samochodów osobowych) 
  4. Z kierunku od dzielnic Rokitnica i Helenka w kierunku centrum Zabrza – ulicami: Ofiar Katynia, Ziemską i Bytomską 

Utrudnienia w przejeździe przez skrzyżowanie będą trwały około 2 miesiące.

 

Źródło: UM Zabrze

Korfantego E14 Rondo Pn Objazd 2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.9µg/m3 PM2.5: 22.7µg/m3