Uwaga! Możliwa gołoledź w województwie śląskim!

IMG 20221214 174919

Redakcja

21 grudnia 2022

To może być trudny dzień dla kierowców i pieszych w województwie śląskim. Opady deszczu, delikatna odwilż, ale i przymrozki. To wszystko może wywołać gołoledź na drogach. 

Nadchodzi odwilż. Musimy przygotować się na opady deszczu. Ale należy uważać! Na drogach i chodnikach może powstać tzw. błoto pośniegowe, które jest bardzo śliskiej. Ponadto wieczorne i poranne przymrozki mogą wywołać na gołoledź. 

21 grudnia rano IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne dot. opadów marznących w pierwszym stopniu zagrożenia. Obowiązuje od godz. 07:00 do godz. 19:00 dnia 21.12.2022 na obszarze powiatów: będziński, bielski, Bielsko-Biała, bieruńsko-lędziński, Bytom, Chorzów, cieszyński, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, gliwicki, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, mikołowski, Mysłowice, Piekary Śląskie, pszczyński, raciborski, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, tarnogórski, Tychy, wodzisławski, Zabrze, Żory i żywiecki. 

Prognozowane są lokalnie słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Warto przed wyjazdem samochodem sprawdzić, czy na jezdni jest tzw. "szklanka". 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3