Uwaga kierowcy! Rozbiórka wiaduktu kolejowego nad DK 88 - będą utrudnienia

D4 N 9717 kopia

Redakcja

17 września, 2022

Kierowców korzystających z DK 88 - al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego czekają od poniedziałku 19 września utrudnienia drogowe. Tuż przy granicy Bytomia z Zabrzem w rejonie zjazdu do Centrum Handlowego Atrium Plejada, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacji ruchu związana z rozpoczynającą się rozbiórką nieczynnego wiaduktu kolejowego.

DK 88 to jedna z najważniejszych dróg w Bytomiu, z której korzystają mieszkańcy dojeżdżający do Zabrza i Gliwic. W rejonie zjazdu do Centrum Handlowego Atrium Plejada znajduje się nieczynny już wiadukt kolejowy, który będzie rozebrany. W związku z tym od poniedziałku, 19 września rozpoczną się prace rozbiórkowe, co będzie się wiązało z utrudnieniami drogowymi.

Wykonawca rozbiórki wiaduktu na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA wprowadzi tymczasową organizację ruchu drogowego polegającą na zwężeniu ulicy do jednego pasa ruchu w obydwu kierunkach.

W miarę trwania prac rozbiórkowych konieczne będzie przekierowanie ruchu kołowego z jednej części jezdni na drugą przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego, jak również zamknięcie trzech pasów ruchu i wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie przez uprawnionych do tego pracowników.

 

Źródło: UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.4µg/m3 PM2.5: 7.8µg/m3