Urokliwa bielska uliczka Schodowa zostanie wyremontowana

Bielsko Biala Schodowa 1

Redakcja

13 kwietnia, 2020

Urokliwa, lecz mocno zaniedbana uliczka Schodowa na starówce w Bielsku-Białej, zostanie odrestaurowana. Trwają prace projektowe. Remont może się rozpocząć już w przyszłym roku – poinformował bielski magistrat.

Remont zapowiedział prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. „Chcemy skupić się na remoncie ulicy Schodowej, bo to jest piękna lokalizacja w naszym mieście, ale mocno zaniedbana” – zapowiedział.

Ul. Schodowa, która odchodzi bezpośrednio od bielskiego Rynku, jest jedną z najbardziej klimatycznych ulic w mieście. Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń powiedział, że często młode pary robią na niej czarno-białe zdjęcia retro. „Jednak to, co sprawdza się jako atrakcyjne tło na planie zdjęciowym, niekonieczne musi być estetyczne. Niedługo nie tylko wygląd ulicy, ale i jej funkcja komunikacyjna zostaną poprawione” – poinformował rzecznik.

Ficoń powiedział, że w tym roku na Schodowej przewidziany jest tam remont sieci ciepłowniczej i wodociągowej, który przygotuje pole pod właściwe prace restauracyjne. Bielski Miejski Zarząd Dróg rozpoczął prace projektowe, których efekt będzie znany na przełomie listopada i grudnia br. „Oznacza to, że remont może się rozpocząć w 2021 r.” – dodał Ficoń.

Ul. Schodowa „zagrała” w filmach „Idę przez ten świat” Stanisława Janickiego i „Kret” Rafaela Lewandowskiego. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.0µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3