Ukradł znajomej kartę bankomatową. Wcześniej razem pili alkohol

kradzież karty bankomatowej

Redakcja

15 marca, 2023

Kryminalni z częstochowskiej dwójki zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który skradł kartę bankomatową. Częstochowianin obciążył cudze konto bankomatowe, aż trzynastokrotnie. Grozi mu do 10 lat za kratami.

Śledczy z Komisariatu II Policji w Częstochowie zostali powiadomieni przez 50-letnią kobietę o kradzieży z włamaniem. 

Z jej relacji wynikało, że najprawdopodobniej jej nowopoznany znajomy, z którym spożywała alkohol, dokonał kradzieży jej karty bankomatowej. W efekcie jej konto zostało uszczuplone o ponad 700 złotych - relacjonuje częstochowska policja. 

Kryminalni z częstochowskiej dwójki ustalili miejsca, w których wykonane zostały nielegalne transakcje, zabezpieczyli monitoring, jednocześnie ustalając wizerunek sprawcy. Trop stróżów prawa doprowadził do mieszkania 41-letniego częstochowianina. 

Jak się okazało, to ten sam mężczyzna, z którym kobieta spożywała niedawno alkohol. Nieuczciwy kompan 50-latki płacił jej kartą w różnych placówkach handlowych na terenie naszego miasta -  podała KMP w Częstochowie. 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał, aż 13 zarzutów, ale śledczy nie wykluczają kolejnych. Grozi mu teraz do 10 lat za kratami. 

powiązane artykuły:

Stopchamszlaban
Lokalne 13 marca, 2023

To był bardzo niecodzienny pojedynek. Kobieta kontra szlaban kolejowy. Kto wygrał? Faworyt mógł b

Zatrzymany
Lokalne 10 marca, 2023

Częstochowski Wydział Kryminalny zatrzymał 36-letniego mężczyznę, który zniszczył 4 zap

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3