Ukradł szefowi 100 tys. złotych. Wynajął BMW, kupił motocykl i zafundował koledze pobyt w hotelu

63 717496 mo2 35

Redakcja

25 lipca, 2022

Pszowski kryminalny, w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży pieniędzy. 31-latek włamał się do auta swojego szefa i ukradł gotówkę — prawie 100 tys. złotych.

Kryminalny z Komisariatu Policji w Pszowie, w czasie wolnym od służby, na ulicy Raciborskiej w Rydułtowach zatrzymał 31-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna był typowany jako sprawca włamania do samochodu i kradzieży z jego wnętrza blisko 100 tysięcy złotych. Ukrywał się nie tylko przed organami ścigania, ale również przed swoim pracodawcą.

Po tym, jak okradł swojego szefa, następnego dnia nie przyszedł do pracy. Za to wynajął z wypożyczalni bmw i zafundował znajomemu pobyt w hotelu. Kupił też motocykl, jednak na dane znajomego, a także ubranie do jazdy na motocyklu.

31-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, przyznał się do niego. Policjanci zabezpieczyli motocykl zakupiony za pieniądze pochodzące z kradzieży, ubranie na motocykl, elektronarzędzia i laptopa o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu 8 lat więzienia.

 

Źródło: KPP w Wodzisławiu Śląskim

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3