Ukradł odkurzacz, a przed policją ukrywał się za paczkomatem

60 723831

Redakcja

13 września 2022

38-letni świętochłowiczanin na widok przejeżdzających policjantów szybko schował się za paczkomat. Jego zachowanie zwróciło jednak uwagę policjantów, którzy postanowili z nim porozmawiać i ujawnili przy mężczyźnie... odkurzacz bezprzewodowy. Z całą pewnością nie odkurzał nim chodnika, bo już po chwili okazało się, że to model ukradziony wcześniej ze sklepu.

Wszyscy, którzy zdecydowali się na automatyczne odkurzacze czy ręczne modele bezprzewodowe chwalą sobie wygodę ich używania. Mężczyznę ze Świętochłowic musiały przekonać te opinie, bo postanowił sam stawić sobie taki sprzęt, tylko tylko, że bez płacenia. I bynajmniej nie była to oferta "zapłać za 30 dni". 

I wszystko uszło by mu na sucho (czy raczej czysto), gdyby nie patrol policji spotkamy po drodze. Na ulicy Łagiewnickiej mundurowi zauważyli 38-latka, który na ich widok ukrył się za paczkomatem. Jego zachowanie przykuło ich uwagę, a jeszcze bardziej odkurzacz bezprzewodowy, który leżał na ziemi obok niego. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić racjonalnie jego pochodzenia. Dzięki dociekliwości mundurowych szybko na jaw wyszło, że świętochłowiczanin ukradł odkurzacz z jednego ze sklepów na terenie miasta.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi my do 5 lat pozbawienia wolności. To jednak nie koniec jego kłopotów. Kara dla świętochłowiczanina może zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3