Policjanci z Tarnowskich Gór podsumowali tegoroczne Gwarki

61 723908

Redakcja

13 września, 2022

Tarnogórscy policjanci wspierani przez policjantów z katowickich oddziałów prewencji oraz innych służb, dbali o bezpieczeństwo podczas imprezy. Wylegitymowali łącznie 149 osób. Dużo pracy mieli także mundurowi z drogówki, którzy wystawili 108 mandatów. Wszystko po to, aby bawiący się mogli czuć się bezpiecznie.

Gwarki to nie tylko wielkie święto miasta i atrakcja dla mieszkańców, ale także wielkie przedsięwzięcie logistyczne. W jego zabezpieczeniu nie mogło zabraknąć ochroniarzy oraz policjantów czuwających nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników. Podczas tej imprezy mundurowi z wydziału prewencji wylegitymowali łącznie 149 osób. Nałożyli 38 mandatów i sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu. Zastosowali 16 pouczeń wobec sprawców wykroczeń.


Dużo pracy mieli też policjanci z drogówki, którzy wylegitymowali 216 osób, nałożyli 108 mandatów karnych i sporządzili dokumentację do 15 wniosków do sądu. Zastosowali też 22 pouczeń. Na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadali 144 kierujących. Skontrolowani kierujący byli trzeźwi.
W pierwszym dniu, w związku z warunkami atmosferycznymi policjanci pomagali przy skutkach nawałnicy, jaka przeszła przez Tarnowskie Góry.

Do jedynego incydentu podczas imprezy doszło w ostatnim dniu. Wtedy 29-latek z Pyskowic  podczas koncertu Lady Pank postanowił przeskoczyć przez barierki odgradzające scenę i znalazł się w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności. Tam został ujęty przez ochronę i przekazany policjantom. Sąd ukarał go najmniejsza możliwą karą grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.0µg/m3 PM2.5: 20.2µg/m3