Udawali służby techniczne, żeby okradać garaże i warsztaty

44 800185

Redakcja

20 lutego 2024

W Toszku policjanci zatrzymali samochód przypominający wóz służb technicznych. Okazało się, że służył on dwóm włamywaczom z województwa opolskiego. 

Policjanci z komisariatu w Pyskowicach odnotowali większą liczbę włamań. Złodzieje wybierali garaże, warsztaty i stodoły. Ich łupem padały elektronarzędzia, koła samochodowe i inne przedmioty, które można łatwo sprzedać. Policjanci rozpoczęli poszukiwania włamywaczy.

- W sobotę, w środku nocy, zatrzymano podejrzanych. Okazało się, że są to mieszkańcy województwa opolskiego, a rejon Toszka i Wielowsi stał się ich celem działań ze względu na dogodny dojazd i położenie - relacjonuje gliwicka policja.

Podejrzani to 29-latek i 19-latek. Policjanci znaleźli w ich aucie osiem kół samochodowych oraz kable o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych. Zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Starszy z nich był już wielokrotnie notowany i karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Właściciel znalezionych w aucie przedmiotów został powiadomiony o ich odzyskaniu. Dopiero od policjantów dowiedział się, ze został okradziony. Śledczy będą teraz ustalali, do ilu obiektów włamali się zatrzymani mieszkańcy województwa opolskiego.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat więzienia.


powiązane artykuły:

Krem pod oczy wart wyróbowania
Lifestyle 19 lutego 2024

Troska o delikatną skórę wokół oczu to kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej dla wielu z nas. W

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3