Uczniowie nie wrócą do szkół? MEN: Możliwe różne scenariusze

Mid 20410171

Redakcja

11 kwietnia 2020

Dziś nie wiemy, jak epidemia będzie się rozwijała. Są różne modele, musimy brać pod uwagę różne scenariusze - powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia, Minister Edukacji Narodowej. Nie wykluczył, że rok szkolny z obecnością uczniów w szkołach być może właśnie się zakończył.

Informacja z wczorajszej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia zakończyła rok szkolny dla uczniów, którzy w tym roku mają zdawać maturę. Koniec nauki w szkołach przypada w ich przypadku na 24 kwietnia. Oczywistym jest więc to, że nie wrócą oni do swoich szkół i dokończą rok szkolny na obecnych zasadach, w formie zdalnej. 

Musimy brać pod uwagę różne scenariusze. Ta ostatnia decyzja o wydłużeniu ograniczenia zajęć w szkołach do 26 kwietnia wynika przede wszystkim z troski o bezpieczeństwo, zdrowie uczniów i nauczycieli. Nie chcieliśmy ich narażać i przede wszystkim nie dopuścić do rozprzestrzeniania się epidemii. - powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej

Nie jest jednak wykluczone, że pozostali również do swoich klas nie zawitają w tym roku szkolnym. Minister Piontkowski zwrócił uwagę na to, że zastosowanie rozwiązania wobec maturzystów mogą być również rozwiązaniem dla innych roczników, jeżeli nastąpi taka konieczność.

Funkcjonują w tej chwili przepisy, które umożliwiają nauczycielom nie tylko wystawianie ocen, ale także klasyfikowanie uczniów(...) Mamy nadzieję, że jeszcze nawet przed końcem zajęć szkolnych, przed końcem czerwca być może uda się wrócić na tydzień, czy dwa, do tych tradycyjnych zajęć. Jeżeli nie będzie to możliwe, to od nowego roku szkolnego będziemy próbowali wrócić do tej tradycyjnej, znanej nam wszystkim szkoły, gdzie zajęcia odbywają się w budynkach szkolnych - zaznaczył minister.

Na dzisiaj wiadomo, że przesunięte zostały terminy egzaminów oraz rekrutacji do szkół i na uczelnie wyższe. Kiedy odbędą się matury i egzaminy ósmoklasistów będzie wiadomo - jak zapowiada MEN - z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Źródło: interia.pl/własne

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3