Ucieczka przed policją zakończona na latarni. Kierowca groził śmiercią policjantom

44 724863

Redakcja

20 września, 2022

18 września około godz. 4.30 policyjny patrol zainteresował się dziwnie jadącym samochodem osobowym. Na ulicy Zwycięstwa w Gliwicach mundurowi postanowili skontrolować kierowcę, ten jednak podjął decyzję o ucieczce przed oznakowanym radiowozem.

41-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, uciekając przed radiowozem używającym sygnałów świetlnych i dźwiękowych, stracił panowanie nad pojazdem, będąc na łuku drogi i skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy oraz Jasnogórskiej. Auto wypadło z jezdni, uderzając w słup oświetlenia ulicznego.

W chwili zatrzymywania kierowca był niezwykle pobudzony i agresywny, znieważał funkcjonariuszy, groził im śmiercią. W trakcie przeszukania w jego samochodzie znaleziono narkotyki”

relacjonuje gliwicka policja. 

Okazało się też, że mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia przez Sąd Okręgowy w Katowicach.
Jak informuje KMP w Gliwicach, zabezpieczono krew podejrzanego, która zostanie zbadana pod kątem kierowania pod wpływem środków psychotropowych.

41-latek popełnił kilka przestępstw i szereg wykroczeń – ze wszystkich będzie skrupulatnie rozliczony. Za samą ucieczkę przed policją grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Gliwicach

44 724864 g

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3