Tylko ośmiu diakonów z archidiecezji katowickiej przyjmie święcenia kapłańskie

Foto swiecenia 1 podpis Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Redakcja

13 maja 2022

Ośmiu diakonów pochodzących ze wspólnot parafialnych archidiecezji katowickiej przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu.

Święcenia to ważny moment i wielka radość dla naszego lokalnego Kościoła. Uroczystość odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 maja br. o godz. 10.00, w święto św. Macieja Apostoła w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Kandydaci do święceń od niedzieli Dobrego Pasterza (8 maja br.) uczestniczą w rekolekcjach przygotowujących bezpośrednio do ich przyjęcia”

mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

W rozesłanym do parafii komunikacie metropolita katowicki zaprosił wszystkich diecezjan do duchowego uczestnictwa w uroczystości, a wspólnoty parafialne, z których pochodzą diakoni, i te, w których pełnili staże, ich rodziny, przyjaciół i znajomych oraz wspierające ich wspólnoty modlitewne - do udziału w liturgii święceń w katedrze. Szczególne zaproszenie skierował do służby liturgicznej i młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Ruchu Światło – Życie.
Abp Skworc poprosił diecezjan, aby każde odkryte lub dopiero odkrywane powołanie było w rodzinie Kościoła otoczone życzliwością i modlitewnym wsparciem.

„Dlatego polecam Waszej pamięci modlitewnej maturzystów: prośmy dla nich o światło Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów i podejmowania decyzji o wyborze drogi życiowej. Módlmy się, aby wszyscy powołani przez Boga do wyłącznej służby w Kościele mieli odwagę, by pójść za głosem powołania oraz o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy już udzielili Bogu pozytywnej odpowiedzi i idą drogą realizacji powołania, pełnienia misji" - czytamy w komunikacie.

 

Metropolita katowicki przypomniał, że w maju papież Franciszek wzywa katolików papieską intencją Apostolstwa Modlitwy:

„Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie w służbie".

Zwrócił uwagę, że wzór poświęcenia się w służbie dał patron Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, niedawno beatyfikowany ks. Jan Franciszek Macha, który całkowicie poświęcił swoje krótkie kapłańskie życie ofiarom wojny.

Foto swiecenia 2 podpis Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.4µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3