TVN 24 otrzymało koncesję w Holandii

Tvn oswiadczenie zarzad

Redakcja

16 sierpnia 2021

W związku z wstrzymywaniem przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24 zarząd TVN S.A. wydał oświadczenie.

W poniedziałek 16 sierpnia spółka TVN poinformowała o otrzymaniu koncesji na nadawanie przez Holandię. Wydała również oświadczenie w tej sprawie:

Najważniejszą misją TVN24 jest zapewnienie widzom stałego dostępu do niezależnych, opartych na faktach i sprawdzonych informacji. Biorąc pod uwagę trwające półtora roku nieuzasadnione wstrzymywanie przez KRRiT decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24, musimy być gotowi na każdą ewentualność. Dlatego w lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Jeśli KRRIT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska. Jednak ciągle wierzymy, że nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać. Spełniamy wszelkie warunki, aby uzyskać rekoncesję w Polsce, apelujemy więc o jej niezwłoczne przyznanie. Chcemy też z całą stanowczością podkreślić, że uzyskanie koncesji dla kanału TVN24 w Holandii w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, z jakim mamy do czynienia w związku z uchwaloną przez Sejm nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. W obecnym kształcie uderza ona we wszystkie nasze kanały, w tym w TVN, podważając wolność słowa, niezależność mediów oraz własność prywatną. Ponownie apelujemy do władz o odrzucenie tej szkodliwej nowelizacji. Jesteśmy też w pełni zdeterminowani, by bronić prawa naszych widzów i wszystkich Polaków do wolnych mediów i wolnego wyboru

- czytamy w oświadczeniu zarządu tvn s.a.

Przypomnijmy, że Sejm w ubiegłym tygodniu przyjął tzw. "Lex TVN", czyli nowelizację w prawie nadawania koncesji stacjom telewizyjnym oraz radiowym. Nowe prawo ma pozwolić na kontrolę struktur właścicielskich. W dużym uproszczeniu oznacza to, że właściciel stacji musi działać na terenie Europy. To uderzy w m.in. TVN, którego głównym właścicielem jest amerykańskie Discovery. Projekt nowelizacji trafi do Senatu. Marszałek Grodzki już zapowiedział, że najprawdopodobniej Senat odrzuci nowelizację. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3