Trzy skradzione w Bytomiu konie wróciły do właściciela. Oskarżony mieszkaniec Rudy Śląskiej

39 680220

Redakcja

29 października, 2021

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Bytomiu odzyskali 3 konie rasy Kuc, które we wrześniu zostały skradzione w dzielnicy Karb. Policjanci dzięki pozyskanym informacjom w toku prowadzonego postępowania ustalili, że konie mają znajdować się w województwie świętokrzyskim. Informacje te potwierdziły się i zwierzęta szczęśliwie powróciły do właściciela.

We wrześniu bieżącego roku na komisariacie przy ulicy Stolarzowickiej w Bytomiu zostało przyjęte zawiadomienie dotyczące niecodziennej kradzieży. Skradzione zostały z zagrody 3 konie rasy typu Kuc. Były to dwa ogiery i jedna klacz, wszystkie posiadały czipy.

Wczoraj kryminalni z "jedynki" dzięki pozyskanym informacjom w toku prowadzonego postępowania ustalili, że konie mają znajdować się w województwie świętokrzyskim. Informacje te potwierdziły się i zwierzęta szczęśliwie powróciły do właściciela.

Do sprawy zatrzymano 53-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który usłyszał zarzut paserstwa. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za paserstwo umyślne w kodeksie karnym przewidziana jest taka sama kara jak za kradzież. Postępowanie w sprawie kradzieży koni w dalszym ciągu jest prowadzone i z pewnością kolejne osoby usłyszą zarzuty w tej sprawie.

Źródło: KMP w Rudzie Śląskiej

39 680229

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3