Trzecia Droga trzecią siłą polityczną. Hołownia i Kosiniak-Kamysz komentują

Trzeciadrogawybory
Kastelik

Szymon Kastelik

15 października, 2023

- 15 października skończyły się w Polsce kłótnie i rozdawnictwo, a zaczęły się współpraca i inwestycje w naszą przyszłość - powiedział Szymon Hołownia po ogłoszeniu wstępnych wyników sondażowych. Trzecia Droga trzecią siłą polityczną w Polsce. 

Trzecia Droga została trzecią siłą polityczną w Polsce. Według exit poll koalicja Polski 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyła 55 mandatów. Najprawdopodobniej Trzecia Droga utworzy koalicję większościową z Koalicją Obywatelską i Lewicą.

Co o wyniku powiedzieli liderzy Trzeciej Drogi Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz?

- Trzecia Droga będzie kotwicą demokracji przez następne lata w Polsce. Udało nam się zrobić coś, co do tej pory wydawało się w polskiej polityce niemożliwe. Współprace, duet, koalicji, w której ludzie szanują się nawzajem (...) Ludzie są dobry, Polska jest piękna. Będzie dobrze! Jeszcze raz serdecznie wam dziękujemy. Jedziemy dalej! - mówił Hołownia.

- Jesteście niesamowici. Po prostu dla nas jest to wielki dzień. Dzień wielkiej zmiany, która następuje w Polsce. Nie odbyłaby się ona, gdyby nie powstała Trzecia Droga (...) To nie koniec "trzeciej drogi", zaczęła się lepsza droga dla Polski. Wygrała demokracja - skomentował Kosiniak-Kamysz. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3